LV / RU            

 

Fiziskā un garīgā līdzsvara atjaunošana ar gonga skaņām.

 

 

Gongs ir vienīgais mūzikas instruments cilvēka prātam. Tikai gonga skaņas spēj aizstāt un pārvaldīt cilvēka domas. Jogī Bhadžans

 

Gongs ir instruments, kas daudzās civilizācijās ticis uzskatīts par maģisku simbolu, un no kura plūst skaņa, kas izmantojama cilvēku gaitās kā materiālā, tā garīgā plānā.

Savulaik budistu klosteros ar gonga skaņām pievērsa uzmanību Dieviem. Senajā Grieķijā tas atvēra mirušo valstību. Citās civilizācijās aizbaidīja prom vētras vai tā skaņas vēstījušas par nāvi, dzimšanu, laulībām un dažādiem rituāliem. Asamā Indijā tika izmantots bēru ceremonijās. Citviet karu laikā iebiedēja ienaidniekus un vienkopus sasauca karaspēku, bet miera laikā ieskandināja festivālus un pavadīja dejas.

Gongs vienmēr ticis uzskatīts arī kā labklājības zīme. Vadoši ļaudis ar tā palīdzību demonstrējuši savu bagātību un sludinājuši savu ieņemamo stāvokli. Aziāti ticējuši, ka katram gongam ir dvēsele, tādēļ devuši tiem cieņu saturošus vārdus, piemēram, "Godājamais Tīģeris" vai "Kungs Zemestrīce". Liela nozīme gongam piemita cilvēku dziedināšanā, kas notiek arī šodien. Tas tiek lietots, lai izārstētu slimos, atbrīvotos no ļauniem gariem. Pat visniecīgākā gonga skaņa slimībām rosina atstāt organismu un sniedz laimi, vairo izturību.

Gongs ir kas vairāk par vienkāršu mūzikas instrumentu, tas mudina uz pārmaiņām ķermenī, prātā un garā.

1969. gadā Jogi Badžans (Yogi Bhajan) Kundalini jogas nodarbībās Losandželosā izmantoja gongu. Apbrīnojamā pieredze, ko sniedza gonga skaņas, skolniekus un skolotājus iedvesmoja instrumentu izmantot arī turpmāk. Pagājušā gadsimta 70. gados Jogi Badžans Kundalini jogas tempļos ieteica gongu izmantot cilvēku dziedināšanai.

 

Kā Kundalini jogas nodarbībās izmantojams gongs?

 

Dziedot mantras, tās lieliski var papildināt muzikāls gonga pavadījums.

"Kundalini jogas pamatā ir skaņas caurstrāvošana, vārda, mantras un vibrācijas spēks ir bezgalīgs", skaidro Jogi Badžans, "Tu redzēsi neredzamo, Tu dzirdēsi nedzirdamo, un Tu jutīsi nejūtamo."

Gongs ir vienīgais, kas spēj pavēlēt cilvēku prātam. Tā ir Visuma pirmā skaņa. Gongs Kundalini jogas nodarbībās pēc fizisko un elpošanas vingrinājumu izpildīšanas, var tikt izmantots kā daļa no meditācijas vai relaksācijas. Kundalini krijas ir visefektīvākais veids, kā sagatavot ķermeni un prātu gonga pieredzei. Brīnumainā instrumenta skaņas darbojas visos līmeņos, lai dziedinātu un transformētu apziņu. Skaņas rada pozitīvas pārmaiņas klausītājā kā fiziskajā, tā emocionālajā un garīgajā plānā. Radot spēcīgu skaņu vilni, gandrīz taustāmu, tas stimulē fizisko ķermeni caur ādu. Skaņas pieskāriens ir dziedinošs. Vibrāciju vilnis stimulē attiecīgās ādas vietas, nododot vēstījumu orgāniem, kas atrodas zem tās un labvelīgi ietekmē mugurkaula smadzenes.

Skolotājs un mūziķis Johanes Heimrāts (Johannes Heimrath) pagājušā gadsimta 80. gados atklāja, ka gonga skaņa atbrīvo no kakla un galvassāpēm, menstruālā cikla sarežģījumiem un krampjiem krūtīs, kā arī atvieglo elpošanu. Savukārt kādā mūzikas terapijas pētījumā (2003) atklāts, ka gonga skaņa palīdz bērniem atbrīvoties no migrēnas. Bet veselības publikācijās Eiropā teikts, ka gonga skaņas paātrina sastieptas potītes dzīšanu. Humoram - Lielbritānijā veterinārārsti gonga skaņas izmanto, lai paātrinātu dažādu sastiepumu ārstēšanu zirgiem. Gonga skaņa sniedz dziļu relaksāciju, attīra prātu un stimulē nervu sistēmu, līdz ar to pārveido emocionālo stāvokli, kas ietekmē prāta darbību.

Gongs palīdz:

 

 • Atvieglot galvassāpes
 • Atbrīvo muskuļus un samazina muskuļu sāpes
 •  Uzlabo locītavu elastību un kustību amplitūdu
 •  Atbrīvo prātu un veicina dziļu relaksāciju
 • Samazina stresu un trauksmi
 • Stimulē dziedzeru darbību
 • Stimulē asinsriti
 • Palīdz tikt galā ar atkarībām
 • Uzlabo intuīciju
 • Atjauno nervu sistēmu
 • Sakārto čakru sistēmu

 

Gongs maina izjūtas. Pēc gonga terapijas  mainās  gan fiziskās sajūtas, gan emocijas, gan prāta darbība. Un sajūtas ir visdažādākās, katram ir sava pieredze, un tās arī mainās ar katru nākamo reizi. Pēc gonga mēs varam justies ļoti pacilāti, mierīgi, ar tukšu galvu un nedaudz atrauti no zemes. Kādreiz tas rada arī pārsteigumu vai bailes. Tas ir  ļoti individuāli, arī atkarīgs no tā kādā emocionālā un fiziskā stāvoklī cilvēks ir atnācis uz terapiju.

 Gongs  vienmēr ir milzīgs piedzīvojums, ar neaptverami daudz un daudzveidīgām skaņām, kas ir unikālas katru reizi, un ļauj atklāt vairāk pašam sevi un apzināties  emocijas, kuras ir apslēptas.

Bieži vien pēc gonga klausītāji saka- man likās, ka tika spēlēti ļoti daudz un dažādu instrumentu. Kā no gonga var dabūt ārā  tik daudz dažādu skaņu?

Gongs ir ļoti vienkāršs. Tā ir skaņa pati  par sevi .Tas nav ne vairāk, ne mazāk. Tas, kurš spēlē gongu spēlē visumu. Gongs nav parasts instruments, no tā nāk visas skaņas, visi vārdi. Jogī Bhadžans

 

Atsauksmes un pieredze pēc gonga relaksācijām un meditācijas:

"Domas piepildās, un notika tā, ka  gonga meditācijas nodarbību. Dziļš miers un skaists lidojums, pēc tā negribējās piesārņot prātu ar radio un TV skaņām, bet pabūt vairāk ar sevi un savām domām. Paldies par šo piedzīvojumu!"

 

 

Gongu terapija. Kundalini jogas nodarbība ar gonga relaksāciju un meditāciju.