LV / RU            

Mēs dzīvojam saspringtā laikmetā. Mums visu laiku kaut kur jāsteidzas, kaut kas jāuzspēj, liekas, ka laiks skrien ar lielu ātrumu un rodas spriedze, stress, nemiers. Bieži vien mūsu dzīve ir aizņemta un nogurdinoša un mēs aizmirstam veltīt laiku savai atpūtai un vēl vienai ļoti būtiskai lietai – attiecībām. Bet attiecībām ir vajadzīgas rūpes un tās ir jāizkopj tāpat kā jebkura cita dzīves joma, kurā mēs gribam gūt panākumus.

 

Harmonisku attiecību pamatā- vēlme klausīties
Starp cilvēkiem notiek apmaiņa – skatieni, vārdi, žesti un pat aromāts un mūsu attiecības ir sākušās. Panākumi attiecībās sākas ar veiksmīgu komunikāciju. Veidojot komunikāciju ar otru personu ir jāsaprot, ka mēs esam atšķirīgi, ka mums ir dažādas cerības, attieksme un spējas, arī vīriešu un sieviešu domāšana atšķiras. Jācenšas saprast un respektēt otras personas iespējas, pat ja viņš mums nepiekrīt. Vēl viena ļoti būtiska lieta ir vēlme klausīties, mums ir jāieklausās otrā personā, ja gribam harmonizēt attiecības.

 

Vai es izturos tā,kā gribu, lai izturas pret mani?
Labs veids, ka novērtēt savas komunikācijas prasmes un attieksmi pret otru personu ir uzdot sev jautājumu- vai es saku otrai personai to, ko es gribētu dzirdēt pats? Kāds ir mans tonis, žesti un cik pacilājoša ir mana runa.

Būt apzinātiem, uzmanīgiem un laipniem ar vārdiem, kurus mēs vēlamies teikt, ved mūs uz stabilām attiecībām. Šīs vienkāršās lietas ir attiecināmas gan uz draugiem, ciemiņiem un ģimenes locekļiem. Bet bieži vien mēs neesam tik pieklājīgi un laipni ar saviem ģimenes locekļiem, kā runājot ar saviem ciemiņiem.

 

Piedot, piedot ar atvērtu sirdi
Veiksmīga komunikācija tiek būvēta uz uzticēšanās pamata. Tas ir arī ļoti nozīmīgi dzīves biedriem, kad beidzas medusmēnesis un sākas darbs ar attiecībām. Tas ir laiks, kad vienam ir jāatbalsta otrs, kad tas pakrīt. Attiecībās ir jābūt iecietīgam un saprotošam. Necenties būt gudrākais, pats labākais un vienmēr ar pēdējo vārdu.  Esi iecietīgs un piešķir nelielu humoru attiecībām. Un viena no spēcīgākajām cilvēciskām īpašībām ir piedot, piedot ar atvērtu sirdi.

Laime sākas ar apņemšanos. Veiksme sākas ar nodomu, godīgumu un attiecību pacilāšanu. Apņemšanās! Tik vienkārši un grūti.

 

Pāru joga- veids, kā uzlabot attiecības
Viens no veidiem kā uzlabot savas attiecības ar sev tuviem cilvēkiem ir pāru joga. Pāru joga ir jautrs, priecīgs un aizraujošs piedzīvojums tuvībai. Pozas pāriem ir vienkāršs veids kā ieiet dziļāk pašu būtībā. Tā kā jogas  būtība ir „savienot” , tad partneru joga ir ātrāks  ceļš, lai pieredzētu šo fiziskā, garīgā un smalkā ķermeņa apvienošanos. Senie jogi uzskata, ka godājama attieksme pret partneri maina smadzeņu bioķīmiju, kas ļauj piedzīvot ekstāzi un apgaismību. Šī te prakse rada uzticību, pilnveido komunikāciju un rada intimitāti, gan verbālajā, gan neverbālajā līmenī.

Nodarbības pamatā ir kundalini joga pēc Jogi Bhadžana mācības. Pāru joga ļauj izpētīt savas robežas un to , kā mēs viens pret otru attiecamies. Strādājot ar otru personu var strādāt dziļāk ar sevi nekā vienkāršās kundalini jogas nodarbībās. Pāru joga ir lielisks veids kā iemācīties paļauties, uzticēties un padziļināt kopības sajūtu. Šīs nodarbības dažkārt prasa lielāku koncentrāciju, lai mēs varētu izjust ne tikai sevi, bet arī savu partneri.

Pāru joga ir piemērota gan intīmajiem partneriem, gan pārējiem indivīdiem, kas meklē personisko izaugsmi un grib uzlabot attiecības. Arī bērni un vecāki, māsas un brāļi, draugi un draudzenes var izkopt savu saikni viens ar otru.

 

Pirms ņemt ir jāiemācas dot.
Mīlestībā mēs godinām. Mīlestībā mēs atbalstam. Mīlestībā mēs upurējam. Mīlestībā mēs dodam. Mīlestībā mēs pacilājam. Mīlestībā mēs skaitam lūgšanas.

/Jogi Badžans/

 

Evija Blūmentāle


Raksts arī ir publicēts portālā SievietesPasaule.lv