LV / RU            


„...nevajag mēģināt izārstēt atsevišķu daļu, ja neārstē visu kopumu. Nevajag ārstēt ķermeni, ja to nedara ar dvēseli. Lai būtu vesela miesa un vesela galva, vajag sākt ar prāta dziedināšanu. Lai neviens nesola izārstēt jūsu galvu, iekams nav dziedināta dvēsele”.

Platons, 427.-347.g pr.Kr.

Aromterapija ir viena no praksēm, ko izmanto holistiskā pieejā veselības uzturēšanai. Tā izskata cilvēku kā vienotu veselumu- fiziskajā, emocionālajā un garīgajā līmenī, kā arī tā atrašanos noteiktā sociālajā vidē. Ja trūkst līdzsvara vienā līmenī, arī citos nevar būt harmonija.
ĀROMA”- smarža „THERAPY”- ārstēšana- šī senā metode izmanto augu smaržīgo vielu- ēterisko eļļu- dziedināšanai.
Šobrīd pasaule mainās, tādēļ nepieciešami jauni dziedināšanas veidi, tāpēc svarīgākais nonākt saskarē ar savu dvēseli. Aromterapija ir kā alķīmijas māksla- spēt atraisīties mīlestībai un dziļākai sevis apzināšanai.
Kas ir ēteriskās eļļas?

Ēteriskās eļļas ir augu dzīvības spēks, turklāt katrai ēteriskai eļļai ir ne tikai sava smarža, krāsa, enerģija, bet arī savs darbības diapazons, vibrācijas, kaut kas tāds ko nevar ne ieraudzīt, ne aptaustīt. Tas ir paslēpies dzīvā auga ēteriskajā eļļā ko mēdz uzskatīt par auga sirdi- dvēseli. kas dažreiz sastopama ļoti niecīgās devās, tikai 0,01% no auga. Ēteriskā eļļa ir - Eļļas būtne, kas izgājusi cauri nāves procesam (destilācijai) un ir augšāmcēlusies- tā ir nemirstīga un tās iedarbība ir bezgalīga. Jo vairāk uzzinām par eļļas augstāko būtību, jo efektīvāk to var izmantot savam veselības un psihoemocionālajam stāvoklim.

Meditācija ar ēteriskām eļļām

Meditācijā, smaržojot ēterisko eļļu, mēs savienojamies ar tās eļļas augstāko principu, ko tā sevī nes. Mēs varam saostīt pašu eļļas dvēseli, tās attīstības ceļu, jo smaržas sajūta vispirms rodas mūsu dvēselē. Ēterisko eļļu smarža ir ceļš pie eļļu būtības un tās smarža norāda uz izmaiņām organisma funkciju sistēmā, norāda uz neapzinātām vēlmēm, uz lietām, ko nesaprotam un pat nevaram komentēt, eļļa palīdz mums rast atbildes uz mūsu sasāpējušiem jautājumiem, paskatīties uz sevi it kā no malas. Dažkārt tā aizved mūs līdz dvēseles dziļumiem, līdz mūsu apslēptākajām vēlmēm. Smarža var izsaukt visdažādākās reakcijas, var vadīt garastāvokli, var ”izvilkt” no mūsu dvēseles arī dziļus, sāpīgus jautājumus, kurus esam vēlējušies aizmirst Tādēļ katrs cilvēks dod priekšroku tieši tam aromātam, kas ir iepaticies, kas savukārt atspoguļo viņa individualitāti, kā arī fizisko veselības stāvokli. Mūsu reakcija uz eļļas smaržu, patika vai nepatika, mums parāda mūsu attiecības ar eļļas principu. Ja spējam ieklausīties un sajust, ko stāsta augu ēteriskās eļļas (caur savām idejām, domām, vīzijām, ainām, dvēseles stāvokļiem, sajūtām, caur fiziskiem simptomiem, reakcijām)., tad spējam izprast, kas esam un kur atrodamies savā apziņas attīstības ceļā. Tās palīdz mums atgūt enerģētisko līdzsvaru un atjauno saikni ar garu. Pateicoties eļļām varam uzzināt, kur ir mūsu blokādes, sastrēgumi- „slēdzenes” un kur ir mūsu talanti un stiprās puses. Jo nepatīkamāka mums smarža, jo vairāk mēs no tās varam mācīties. Eļļa rāda mums kvalitāti, kas ir nogājusi no ceļa un pārvērtusies par ko sliktāku.
Lietojot šo eļļas terapiju (dvēseles dziedināšanu) it kā nekas nemainās, bet noņemas nost smagums un ir pavisam cits līmenis (smalkajā, enerģētiskajā līmenī).
Ar eļļām strādājot ir svarīgi, nevis domāt visu ar prātu, bet ļauties savām sajūtām, izjūtām, maņām, jo apziņa un prāts tikai traucē, tādēļ ļoti labi ir būt meditatīvā stāvoklī, kurā ar eļļas palīdzību esam it kā vērotāji no malas un tomēr aktīvi piedalāmies sevis dziedināšanas procesā.

Inita Krūmiņa