LV / RU         



   

Kas notiktu, ja mediji sāktu mūs programmēt uz veselību ?

 

Mēs zinām, ka lasot, klausoties, mēs ne tikai iegūstam kāda vieda informāciju, bet arī noskaņojamies uz šīs informācijas saturu. Vārdi un valoda, idejas mūs programmē. To var saprast ar ļoti vienkāršiem piemēriem. Uzņemot pozitīvu informāciju, cilvēkā rodas pozitīvas emocijas un otrādi, negatīva informācija, kaut bieži šķiet interesanta, tomēr rada negatīvas sajūtas.  Tas bieži notiek neapzināti. 

Pozitīvas emocijas rada pozitīvas sajūtas, tās ir arī fiziski ietekmē mūsu veselības stāvokli, stiprina nervu sistēmu, uzlabo imunitāti.  Fiziski laba sajūta ir laba veselība, harmonija, dzīvesprieks, labklājība, brīvības izjūta, pieņemšana, mīlestība.  

Protams, mums ir jāizglītojas visās jomās, jāspēj tikt galā ar realitāti, tādu kāda tā ir, bet to spējam izdarīt labāk, kad esam    mierīgi. 

Mēs esam atbildīgi par  to, ko mēs regulāri ielaižam savā informatīvajā laukā. Tas ir tā pat, kā domājot par veselīgu dzīvesveidu, mēs domājam, ko ēdam, ko elpojam, kā nodarbinām savu ķermeni. Tā pat mums ir jādomā, ko mēs ielaižam savā prātā. Prātam ir nepieciešama tāda pati higiēna, kā ķermenim. Un, ja reiz mēs esam par daudz to piesārņojuši , tad ir jāmeklē vedi, kā to attīrīt. Mans skolotājs teica, ka meditācija ir prāta duša. Tādēļ viens no veidiem ir meditēt. Bet es zinu, ka ir daudz metožu, kā sevi var atgriezt līdzsvarā. Svarīgi ir to apzināties, novilkt robežas sava prāta ietekmēšanai un regulāri to attīrīt. 

Informācija, valoda  ir ļoti spēcīgs instruments , tādēļ aicinu šo informāciju izmantot atbildīgi savas un citu labklājību viecināšanai. 

Tātad, mums ir iespēja meklēt medijus vai kļūt pašiem par tādiem, kas ne tikai iebiedē, ir negatīvi un ar vienvirziena saturu, bet arī uzņemt informāciju, kas atbalsta sirdi, garu, dvēseli un rada pozitīvas sajūtas.

 Atrodiet avotus, kuri ar patiesu informāciju  pacilā, iedvesmo, dziedē un programmē uz veselību, labklājību.

 Atceramies, ka veselība galvenokārt ir mūsu pašu rokās un vārdam ir milzu spēks. 

 PVO Veselības definīcija šo labi atspoguļo  -

 „Veselība ir pilnīga fiziska, garīga un sociāla labklājība,[1] kā dzīves kvalitātes, personīgās un ģimenes labklājības pamats, kā arī slimības neesamība, kad cilvēks jūtas ne tikai fiziski stiprs un vesels, bet arī ir garīgi tīrs. 1984. gadā Pasaules Veselības organizācijas izveidotās veselības definīcija ir šāda: "veselība ir pakāpe, līdz kurai indivīds vai grupa spēj realizēt centienus un apmierināt vajadzības, gan pieņemot veselībai labvēlīgus lēmumus, gan mainot vides ietekmi".[1] Veselība ir viena no cilvēka pamattiesībām. Vesels organisms ir sabalansēts organisms pilnīgi visās sfērās.“

 

Iedvesmas vārdi - 

Ar mani viss būs labi. 

Viss ir kārtībā. 

Jau tagad es jūtos labāk.  

Es zinu, ka es to varu izdarīt.

Es ticu saviem spēkiem.

Spēks un gudrība ir manī, es to sajūtu.  

Arī Tu esi stiprs un veselības pilns.

Paldies, par iedvesmu, šo atklāsmi, ko Tu radīji. 

Ar mīlestību, 

Evija